گروه صنعتی مینو


 • 10 نكته برای طراحی اتاق خواب بر اساس فنگ شويی

  تعداد بازدید : 3059 • کاربر جدید
  تعداد پست : 49
             
  سپاس شده  : 26

  همنطور كه بهتون قول داده بودم امروز ميخوام در مورد يكی از شاخه های فنگ شويی كه طراحی اتاق خواب بر اساس فنگ شويی هستش براتون مطلب بذارم . 10 نكته برای طراحی اتاق خواب بر اساس فنگ شويی وجود داره كه با رعايت كردن اين نكات ميتونيد انرژی مثبت رو به اتاق خوابتون انتقال بدبد .

  10 نكته برای طراحی اتاق خواب بر اساس فنگ شويی
  اصول طراحی چيدمان اتاق خواب بر اساس فنگ شويی، بخشی مهم از راهبرد ايجاد ثروت برای ماست زيرا ما حدود يک سوم عمر خود را در آن اتاق سپری ميکنيم . در اين اتاق بدنمان استراحت ميکند و تجديد قوا ميکنيم و همزمان با آن مغز هم رويدادهای روزمره را مرور ميکند.

  نکته اول : قسمت بالای تخت خواب (قسمتی که بالاي سرمان قرار ميگيرد) بايد ۳ تا ۵ سانتیمتر از ديوار فاصله داشته باشد ، هدف اصلی از اين مساله، جريان آزاد هوا يا انرژی است.
  اگر کناره تخت خوابتان هم در کنار ديوار است ، بايد فاصله مشابه ۳ تا ۵ سانتیمتر را بين تخت و ديوار قرار دهيم (اين اندازه از مقياس چينی که به قسمتهای يين و يانگ تقسيم شده بدست آمده است).

  نکته دوم : قسمت پايين تخت ( قسمتی که پايمان را قرار ميدهيم ) هرگز نميبايست به سمت در باشد ، دليل اين مساله اين است که انرژی ساير قسمتهای خانه سبب کم شدن آرامش هنگام خواب ميگردد.

  نکته سوم : هرگز آينه يا ميز آينه دار را (در صورتيکه که در هنگام دراز کشيدن روی تختخواب بتوانيد تصوير خود را در آن ببينيد) روبروی تخت خواب قرار ندهيد اما اگر آينه خيلي بالا قرار گرفته باشد مشکلي ايجاد نمی کند ، ميتوانيد آينه را به جاي ديگری منتقل کنيد يا هر شب قبل از خوابيدن آن را با پارچه ای بپوشانيد.

  نکته چهارم : اگر قطعه ای از مبلمان موجود در اتاق خواب بصورت اريب در گوشه اتاق قرار گرفته باشد ، قسمت گوشه اتاق را با موجودی زنده پر کنيد تا از انباشت انرژی مُرده جلوگيری شود.

  نکته پنجم : از گياهان برای نرم کردن گوشه های تيز مبلمانی که مستقيماً روبروی موقعيت خواب شما هستند استفاده کنيد.

  نکته ششم : بين انباشتگی بی نظم و جمع و جور انبار کردن ميبايست تمايز قايل شويم ، وقتی را برای خلاص شدن از دست چيزهايی که ديگر نيازی به آنها نداريد و مرتب کردن چيزهايی که ميبايست نگه داريد اختصاص دهيد ، فضايی که چيزها را در آن انبار ميکنيد را تميز و منظم نگه داريد.

  نکته هفتم : تا جايی که ميتوانيد فضای زير تختخواب تان را تميز و خالی نگه داريد ، شايد بتوانيد چيزهايی که معمولاً در زير تختخواب نگه ميداشتيد را در يک کمد ديواری قرار دهيد.

  نکته هشتم : هر سال يکبار کمد ديواری را مرتب کنيد ، خيلی جدی از خود بپرسيد که ايا نگه داشتن لباسي که حداقل دوازده ماه آن را نپوشيده ايد عقلانی است؟ تمام لباسهايی که اضافه هستند را بيرون بريزيد و يا به افراد نيازمند بدهيد و فضا را براي يک کمد جديد و جذابتر آماده کنيد.

  نکته نهم : از قرار دادن ميز تحرير يا فضای اداری در اتاق خواب خودداری کنيد .

  نکته دهم : از جلوی در اتاق به اتاق خوابتان نگاه کنيد و دقت کنيد که اولين حسی که به شما دست ميدهد چيست؟ آيا احساس ميکنيد که اتاق آرامش بخشی برای خواب است؟ آيا راحتی ، امنيت ، فضای کافی و هر حسی که برای ارامش نياز است را به شما ميدهد ؟ اگر اينگونه نيست تغييراتی در آن دهيد تا احساس خوبی به شما دست دهد.

  ویرایش شده توسط مهرسا در تاریخ ۲۹/۷/۱۳۹۴   ۰۹:۱۰
 • کاربر جدید
  تعداد پست : 0
             
  سپاس شده  : 0
  مطلب بسیار مفیدی بود. توی این دنیای شلوغ و پر از استرس ، واقعا اتاق خواب به عنوان آخرین مکانی که از این همه استرس بهش پناه می بریم تا در آرامش استراحت کنیم ، باید از دکور و دیزاین بسیار مطلوبی برخوردار باشه. و البته انتخاب یک سرویس خواب خوب و مناسب و البته راحت نیز هم کار سختیه و هم حساس.
 • کاربر جدید
  تعداد پست : 2
             
  سپاس شده  : 0

  مطلبتون عالی بود. واقعا به نظر من اتاق خواب قلب آسایش خونه است. باید خیلی بهش اهمیت داد. تخت خواب باید استاندارد باشه وگرنه به سلامتی خیلی آسیب میزنه.

  ویرایش شده توسط saharsadeghi در تاریخ ۲۵/۱/۱۳۹۹   ۲۳:۱۵
 • شماره صفحه
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.

گروه مینو در شبکه های اجتماعی

تماس با ما

    آدرس : تهران - کیلومتر ۱۰ جاده مخصوص کرج - ساختمان مینو

    ۰۲۱۴۸۸۳۰

    info@minoogroup.com

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه صنعتی مینو می باشد © | طراحی وب سایت : شرکت بازارسازان