گروه صنعتی مینو


  • با این نکات، دیگر کار عقب افتاده ای نخواهید داشت

    تعداد بازدید : 2257  • کاربر فعال
    تعداد پست : 74
               
    سپاس شده  : 26

     با این نکات، دیگر کار عقب افتاده ای نخواهید داشت


     با این نکات، دیگر کار عقب افتاده ای نخواهید داشت
     مهمترین راه حل برنامه ریزی و اجرای درست آن است

    کافیست یکسری نکات ساده و کاربردی را رعایت کنید تا پروژه ها را سر موقع انجام دهید. شما برای پیاده کردن هر برنامه با چالشی روبرو هستید که باید به خوبی آن را مدیریت کنید. در زمان انجام اینگونه پروژه ها، رفتارهای هیجانی شکل گرفته و کم کم جای خود را به اضطراب های لحظه ای می دهد و اینجاست که از لحاظ ذهنی و فیزیکی باید خود را آماده کنید.
    با هر تاخیری که در کارتان باعث دیرکرد در تحویل گزارش و تکمیل نکردن وظیفه ای می شود، باید خود را جریمه کنید. شما برای اینکه از پس کارهایتان در زمان مقرر بر بیایید، چه می کنید؟ در ادامه با الی گشت همراه باشید.

    به یادداشت های ذهنی خود تکیه نکنید
     ممکن است قدرت ذهنی و حافظه ی فوق العاده ای داشته باشید، ولی بازهم نباید انتظار داشته باشید همه چیز با جزئیات دقیقش در ذهنتان بماند. انبوه کارهایی که هرروز باید در دفتر کارمان انجام بدهیم، معمولاً ما را تحت فشار قرار می دهند.

    هر پروژه یا پرونده ی جدیدی که به میز کارتان رسید، نه تنها آن را به خاطر بسپارید و در لیست وظایف ذهنی خود قرار دهید، بلکه برنامه ی آن را در تقویم خود علامت گذاری کنید. بنویسید چه وظایفی دارید و در چه تاریخی باید آن ها را تحویل دهید. شما با این کار یک نقشه ی کاری خواهید داشت که ترتیب وقوع همه چیز در آن مشخص شده است. همچنین بهتر است از اپلیکیشنهای یادآور وظایف استفاده کنید. به این ترتیب حتی اگر چیزی را در ذهنتان فراموش کنید، می توانید به تقویم قابل اعتماد خود رجوع کنید.
    اکنون، بهترین زمان است

    اگر یک پروژه روی میز شما است، در صورت امکان همین حالا فوراً آن را انجام دهید. درست است که ما برای هر کاری یک زمان شروع و پایان تعیین می کنیم؛ ولی دلیلی ندارد اگر مجبور نیستید، کاری را به تعویق بیندازید. به این ترتیب شما از برنامه ی زمانی خود جلو می افتید و یک زمان ذخیره به دست می آورید. اگر یک زمان دچار اشتباه شدید یا کار فوق العاده ای برایتان پیش آمد، می توانید فاقد اینکه سایر برنامه های خود را جابجا کنید، با آسودگی خاطر از این وقت ذخیره شده استفاده کنید.
    پروژه ی خود را به بخش های کوچک تر تقسیم کنید
     با این نکات، دیگر کار عقب افتاده ای نخواهید داشت
    از اینکه یک پروژه ی بزرگ روی دستتان مانده است نترسید. در عوض پروژه های بزرگ را به بخش های کوچک تقسیم کنید. بعد برای هرکدام از این بخش ها زمان خاصی را تعیین کنید و کارها را پشت سر هم در زمان معینشان انجام دهید. وقتی هر بخش از کار را در زمان معین انجام دادید، احساس موفقیت خواهید داشت که باعث می شود قدرت و انگیزه ی بیشتری برای ادامه ی بخش بعدی به دست بیاورید. به این ترتیب شما یک پروژه ی بزرگ را فاقد اینکه مرعوب حجم آن شوید، به پایان رسانده اید.

    کارهایتان را اضطراری ببینید، نه مهم

    هنگامی که کارهایتان را در تقویمتان یادداشت و برنامه ریزی می کنید، با کاری شروع کنید که نزدیک ترین زمان را به امروز شما دارد. ممکن است اولین کاری که زمان سررسید نزدیک تری دارد اهمیت کمتری نسبت به کارهای بعدی داشته باشد؛ ولی فرصتی که برای تکمیل آن دارید هم کمتر است. به هرحال شما باید همه ی این کارها را انجام دهید، پس از نزدیک ترین سررسید زمانی شروع کنید.

    اگر در مورد کارهای مهم تر نگران هستید، سعی کنید کار فعلی را با سرعت بیشتری انجام دهید تا بتوانید وقت بیشتری برای کار مهم تر داشته باشید.

    نگذارید چیزی مزاحم شما شود

    با وجود اینکه شما کنترل تقسیم پروژه ها، برنامه ریزی فعالیت ها و اولویت بندی وظایفتان را در دست دارید، ولی معمولاً پیش بینی و برنامه ریزی برای چیزهای که باعث حواس پرتی می شوند، کار آسانی نیست.

    ممکن است زیاد مهم به نظر نرسد؛ ولی عواملی که باعث مزاحمت و حواس پرتی شما می شوند، سرعت شما را کند می کنند. برای اجتناب از این اتفاق ،وظایف جدیدی را که به کارهای فعلیتان مربوط نیست و اهمیت چندانی هم ندارند، به کارمندان دیگر محول کنید. گوشی تان را سایلنت کنید و اینترنت آن را قطع کنید.

    می توانید گاهی دفترتان را ترک کنید و برای استراحت بیرون بروید؛ ولی مراقب باشید این تردد حواس شما را از اصل کار پرت نکند و در روند کاریتان وقفه نیندازد.

     

    ویرایش شده توسط پوریا در تاریخ ۳۱/۳/۱۳۹۶   ۰۹:۴۲
  • کاربر فعال
    تعداد پست : 507
               
    سپاس شده  : 55
    برنامه ریزی توی ایران زیاد معنی نمیده خداییش، شما برنامه میریزید بعد هزاران بلا از زمین و زمان نازل میشه که بهش نرسید یا دیر برسید، یکیش همین ترافیک کلا باعث میشه ندونید چیکار میشه کرد
  • شماره صفحه
  • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.

گروه مینو در شبکه های اجتماعی

تماس با ما

    آدرس : تهران - کیلومتر ۱۰ جاده مخصوص کرج - ساختمان مینو

    ۰۲۱۴۸۸۳۰

    info@minoogroup.com

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه صنعتی مینو می باشد © | طراحی وب سایت : شرکت بازارسازان