گروه صنعتی مینو


 • اصول سئو چیست؟

  تعداد بازدید : 1147 • کاربر جدید
  تعداد پست : 2
             
  سپاس شده  : 1

  در این مطلب نگاهی به مهمترین اصول سئو پرداخته ایم. آگاهی از آنها در روند بهینه سازی سایت امری ضروریست، حتی اگر مهارت های فنی لازم برای پیاده سازی آنها را نداشته باشید.

  سئو چیست؟

  به طور خیلی ساده سئو به تمام روش هایی گفته می شود که موجب افزایش دیده شدن وب سایت شما در نتایج جستجو می گردد. این تکنیک ها دارای تنوع بسیاری هستند. برخی از آنها در داخل سایت اجرا شده که به سئو داخلی معروفند. برخی دیگر نیز مانند لینک سازی در خارج از سایت اتفاق می افتند که با نام سئو خارجی شناخته می شوند.

  چرا به سئو نیاز دارید؟

  ساخت وب سایتی با معماری قوی و سیستمی خوب برای انتقال کاربران بین صفحات سایت، کمک زیادی به ایندکس شدن هر چه بهتر صفحات آن در موتورهای جستجو می کند. همچنین این ویژگی ها موجب کسب رضایت کاربران شده و آنها را ترغیب به بازگشت دوباره به وب سایت می کند. باید در نظر داشته باشید که توجه گوگل به رضایت کاربران روز به روز در حال افزایش است.

  اگر نگاهی به سهم موتورهای جستجو از ورودی سایت بیندازید، احتمالا با رقم قابل توجهی مواجه می شوید که این مسئله خود بهترین گواه اهمیت سئو می باشد. طبق آمارها تنها در سال 2014، سهم موتورهای جستجو از ترافیک وب سایت ها 64% به طور متوسط بوده است. در حالی که شبکه های اجتماعی تنها 2%، تبلیغات کلیکی 6%، وروردی مستقیم 12% و 15% از مابقی روش ها بوده است.

  در تحقیق دیگری که در سال 2015 انجام شده است، سهم گوگل 90% از کل ورودی وب سایت ها محاسبه شده است. همچنین مطالعات دیگری از وب سایت Advanced Web Ranking نشان می دهد که پنج وب سایت اول نتایج جستجو، 67.60% ترافیک حاصله از جستجوی یک عبارت را به خود اختصاص می دهند. همه این اعداد و ارقام نشان از اهمیت سئو و رتبه سایت در نتایج جستجو دارد.

   اهمیت رتبه سایت در نتایج جستجو

  بنابراین حضور در نتایج ابتدایی جستجو برای بقا و موفقیت وب سایت امری ضروریست. اما چگونه به این مهم دست یابیم؟ ما در این رابطه مفاهیمی را برای شما آماده کرده ایم. این مفاهیم به دو دسته تقسیم می شوند: چیزهایی که موتورهای جستجو به دنبال آن هستند و بالعکس چیزهایی که آنها دوستشان ندارند.

  موتورهای جستجو به دنبال چه چیزهایی هستند؟

  1. ارتباط محتوا با عبارت جستجو شده

  موتورهای جستجو همواره در تلاشند تا بهترین و مرتبط ترین نتایج را به کاربرانشان ارائه کنند. آنها هم با سوالات ساده ای مانند "سن رونالدو چقدر است" مواجهند و هم اینکه توسط کاربران سوالات پیچیده تری مانند "بهترین بهترین پیتزا ایتالیایی تهران کدام است" در آنها جستجو می شود.

  سن رونالدو در نتایج جستجو

  نحوه ارائه این نتایج توسط موتورهای جستجو به الگوریتم آنها وابسته است که مطمئنا هیچ گاه توسط آنها فاش نخواهد شد. اما فاکتورهایی وجود دارند که بر روی این نتایج تاثیر گذارند و غالبا نیز با پارامتر "ارتباط محتوا با عبارت جستجو شده" مرتبط هستند.

  2. کیفیت محتوا

  آیا شما به صورت مستمر محتواهای ارزشمند، ویدئوهای با کیفیت و دیگر انواع مدیای پر طرفدار را در وب سایتتان منتشر می کنید؟ آیا مخاطبین حقیقی شما در نوشتن محتوا، کاربران واقعی هستند یا صرفا برای موتورهای جستجو می نویسید؟ مطالعات اخیری که توسط Searchmetrics انجام شده اشاره می کند که علاقه گوگل به سمت محتواهای بلندتری رفته است که به جای آن که صرفا مبتنی بر کلمات کلیدی باشد، با هدف پاسخ به پرسش های کاربران ایجاد شده اند. بنابراین نگران کلمات کلیدی نباشید و بر روی نیاز اصلی کاربران متمرکز شوید.

  3. تجربه کاربری

  فراهم کردن یک تجربه کاربری فوق العاده مزایای زیادی به همراه دارد. در این راستا شما نیاز به وب سایتی با معماری خوب دارید که قابل جستجو کردن است و در آن از لینک های داخلی به خوبی استفاده است. در کل منظور هر چیزیست که موجب نگه داشتن کاربران در وب سایت شده و آنها را برای کاوش در وب سایت تشنه تر کند.

 • شماره صفحه
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.

گروه مینو در شبکه های اجتماعی

تماس با ما

    آدرس : تهران - کیلومتر ۱۰ جاده مخصوص کرج - ساختمان مینو

    ۰۲۱۴۸۸۳۰

    info@minoogroup.com

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه صنعتی مینو می باشد © | طراحی وب سایت : شرکت بازارسازان