گروه صنعتی مینو


 • چگونه به فرزندم بياموزم که از خود دفاع كند؟

  تعداد بازدید : 1737 • کاربر فعال
  تعداد پست : 195
             
  سپاس شده  : 61

  دعوای کودکان

  چگونه به فرزندم بياموزم که از خود دفاع كند؟

   معمولا كودكان، حدود دو سالگی در زمان بازی يكديگر را هول ميدهند، گاز ميگيرند و يا كتك ميزنند. آنها به شدت از رفتار همسالان خود خشمگين ميشوند زيرا هنوز رابطه برابر را نياموخته اند. ولی كتك زدن در سن ٣ سالگی يا بعد از آن طبيعی نيست و نياز به بررسی دارد.


  آيا والدين بايد دخالت كنند؟7

  وظيفه كودكان در اين محدوده سنی نيست كه از خود مراقبت كنند. آنها نياز دارند شخص بزرگسالی كنارشان باشد تا اگر كودكی اقدام به زدن يا هول دادن ديگری كرد، فرد بزرگسال بدون داد زدن يا دعوا كردن او را متوقف كنند.

  چه رفتاری داشته باشيم؟6


  زمانی كه كار به برخورد فيزيكی رسيد، به فرزندتان بياموزيد بهتر است دست خود را بالا بياورد و اگر لازم است، دست طرف مقابل را بگيرد و بگويد نزن. به این طریق شما به او می آموزيد كه در رابطه با ديگران ميتواند حد و مرز مشخصی قرار دهد و از خود دفاع كند.
  اگر طرف مقابل به كار خود ادامه داد، فرزند شما بايد محيط را ترك كند. با اين كار به فرزندتان مي آموزيد كه انسانهايی در زندگی سر راه ما قرار خواهند گرفت كه دچار اختلالات رفتاری هستند، و عاقلانه ترين واكنش اين است كه با اين افراد درگير نشويم. ترک كردن محيط نشانه ترسو بودن و بی عرضگی شخص نیست و نشان ميدهد آن فرد، فرق خوب و بد، و درست و غلط را ميداند.

  ویرایش شده توسط amir60 در تاریخ ۷/۹/۱۳۹۶   ۰۹:۵۶
 • شماره صفحه
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.   گروه مینو در شبکه های اجتماعی

تماس با ما

    آدرس : تهران - کیلومتر ۱۰ جاده مخصوص کرج - ساختمان مینو

    ۰۲۱۴۸۸۳۰

    info@minoogroup.com

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه صنعتی مینو می باشد © | طراحی وب سایت : شرکت بازارسازان