گروه صنعتی مینو


 • تدابیر خواب در روزهای گرم و بلند تابستان

  تعداد بازدید : 2090 • کاربر فعال
  تعداد پست : 425
             
  سپاس شده  : 164

  خواب کافی در شبانه روز به ویژه خواب بعد از ظهر حدود 15 تا 20 دقیقه ضروری است تحقیقات نشان می دهد که انسان در طول شبانه روز دو نوبت خواب یکی طولانی در شب و دیگری کوتاه مدت در روز ، حوالی یک بعد از ظهر نیاز دارد .رعایت این روش به افزایش راندمان فکری و جسمی منجر شده و موجب تجدید قوا و تقویت عمومی بدن انسان می گردد.

  تدابیر خواب در روزهای گرم و بلند تابستان


  خواب بعد از ظهر به ویژه در ایام گرم تابستان بیش از هر زمان دیگری ضروری است .البته هر کس و همه نمی توانند از خواب بعد از ظهر بهره ی کافی ببرند . در تابستان باید غذای ظهر سبک و سرد و ساده و بیش تر حاوی میوه و سبزی ها و غلات باشد .کسانی که به هر عللی نمی توانند در محیط کاری بخوابند ، می توانند به مدت 5 دقیقه نرمش بدنی انجام داده ، کمی پیاده روی و به مدت یک دقیقه شقیقه ها را ماساژ داده و کف دست ها را به هم مالیده و در ظهر تابستان گرم از آرنج به پایین دست ها را دو تا سه دقیقه زیر دوش آب سرد قرار دهند .
  نوشیدن مایعات و تنظیم میزان نمک طعام بدن ضروری است کسانی که نمی توانند از کلروسدیم استفاده نمایند باید از نمک پتاسیم استفاده کنند .پتاسیم در آب پرتغال ، انگور و اکثر میوه ها و سبزی ها فراوان است با انجام این تدابیر شما می توانید از کسالت و خستگی بعد از ظهر های طولانی تابستان بجای بهره بردن از خواب بکاهید .

  ویرایش شده توسط زیبا در تاریخ ۲۷/۴/۱۳۹۶   ۱۳:۳۰
 • کاربر فعال
  تعداد پست : 507
             
  سپاس شده  : 55
  فقط ۱۵ دقیقه؟
 • شماره صفحه
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.

گروه مینو در شبکه های اجتماعی

تماس با ما

    آدرس : تهران - کیلومتر ۱۰ جاده مخصوص کرج - ساختمان مینو

    ۰۲۱۴۸۸۳۰

    info@minoogroup.com

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه صنعتی مینو می باشد © | طراحی وب سایت : شرکت بازارسازان