گروه صنعتی مینو


 • چگونه بدون عذاب‌ وجدان افراد منفی نگر را از زندگیمان بیرون کنیم

  تعداد بازدید : 9116 • FNS
  کاربر جدید
  تعداد پست : 3
             
  سپاس شده  : 0

  آدم‌ های بزرگ,آدم‌ های منفی,استرس و اضطراب

  لطفا به این مطلب رای دهید
  http://www.parvaresheafkar.com/wp-content/plugins/yet-another-stars-rating/img/stars_24_flat.png') left 0px !important;">
  http://www.parvaresheafkar.com/wp-content/plugins/yet-another-stars-rating/img/stars_24_flat.png') left -58px !important;">
  [رای ها : 2 امتیاز : 5]

  جدا کردن افراد منفی نگر از زندگیمان

  “از کسانی که سعی دارند آرزوهای شما را کوچک بشمارند دوری کنید. این کار آدم‌ های حقیر است. درحالیکه آدم‌ های بزرگ همیشه کاری می‌ کنند که احساس کنید شما هم می‌ توانید فرد بزرگی شوید.”  مارک تواین

  اول باید بگوییم که تعریف ما از آدم‌ های منفی کسانی می باشند که همیشه از مشکلاتشان پیش ما شکایت می‌ کنند اما هیچگاه کاری برای بهبود آن انجام نمی‌ دهند. افراد منفی گرا کسانی هستند که هیچ حمایتی از ما نکرده و فقط به ما حس بد میدهد. کسی که ایده‌ های عالی و اهداف بزرگ ما را مسخره یا تحقیر میکند.

  دوم اینکه، هدف از گذاشتن این مقاله منفی دیدن افراد منفی نیست. این افراد معمولاً در جایگاهی از زندگیشان می باشند که هیچ تغییر موثر و سازنده‌ ای را نمی‌ پذیرند و به همین علت در وضعیت کنونی‌ شان باقی می‌ مانند. این اشکالی ندارد. ما به آنها کاری نداریم فقط می‌ خواهیم از شما در برابر این افراد دفاع کنیم تا منفی بودن آنها بر زندگی ما اثر نگذارد.

  اول باید بدانیم که چرا لازم است افراد منفی را از زندگیمان بیرون کنیم

  افراد منفی سرعت رسیدن ما به اهدافمان را کندتر می‌ کنند. چه خودشان متوجه آن باشند و چه نباشند، با ایجاد شک و تردید در ذهنمان، ما را از دنبال کردن آرزوها و اهدافمان دلسرد می‌ کنند.

  انرژی منفی افراد منفی بر سطح انرژی، استرس و اضطراب و سلامتی‌ مان اثر می‌ گذارد. پس باید مراقب آن باشیم.

  باید فضا را برای ایجاد تغییرات مثبت باز کنیم. اینکه در روابط منفی خود با دیگران بمانیم و اجازه دهیم انرژی منفی آنها وارد زندگی ما شود جلو بروز فرصت‌ های موفقیت را از خودمان می‌ گیریم. همچنین بیرون کردن افراد منفی از زندگی‌ مان فضا را برای ورود افراد مثبت باز میکند، افراد مثبتی که به ما برای رسیدن به اهدافمان انگیزه داده و از ما حمایت خواهند کرد.

  چطور افراد منفی گرا را از زندگی‌ مان بیرون کنیم

  1- تصمیم بگیریم که ارزش این کار را داریم

  باید احساس کنیم که ارزش رسیدن به آرزوهایمان و تغییر کردن به آدمی که دوست داریم باشیم را داریم. بیرون کردن منفی‌ گرایی‌ ها از زندگی‌ مان کمکمان میکند سریعتر به آنجا برسیم. باید به انجام این کار برای خودمان متعهد شویم وگرنه عذاب وجدانی که برای بیرون کردن این افراد از زندگی‌ مان پیدا می‌ کنیم ما را همان جایی که هستیم نگه خواهد داشت (در گام سوم بیشتر در این زمینه توضیح می‌ دهیم).

  از کجا بفهمیم ارزشش را داریم: خیلی راحت. تصمیم بگیریم. باید انتخاب کنیم که به خودمان متعهد شویم، به اهدافمان، به رویاهایمان و نباید بگذاریم هیچ چیز سرعت ما را برای رسیدن به آنها کم کند.

  به عواقب منفی که ماندن در چنین روابطی برایمان خواهد داشت فکر نماییم. از خودمان بپرسیم:

  – این روابط چه تأثیری در زندگی من دارند؟
  – چه اهدافی دارم و چقدر دوست دارم به آنها برسم؟ آیا این افراد از اهداف من حمایت می‌ کنند یا فقط من را از آن دلسرد می‌ کنند؟

  آدم‌ های بزرگ,آدم‌ های منفی,استرس و اضطراب

  2- افراد منفی را شناسایی کنیم

  افراد منفی حالمان را نسبت به وقتی که شروع به حرف زدن با آنها کردیم، بدتر می‌ کنند. آنها سطح انرژی ما را پایین می‌ آورند.

  بین کسی که چالش‌ ها و مشکلات خودشان را با ما در میان می‌ گذارند با کسی که مدام شکایت میکند فرق دارد. تفاوت آنها در این است که کسی که مشکلاتش را با ما در میان می‌ گذارد، به دنبال حمایت سازنده ماست و آماده تغییر می باشد. اما آنهایی که مدام شکایت می‌ کنند اصلاً نمی‌ خواهند تغییر کنند فقط می‌ خواهند ما برایشان احساس تأسف کنیم.

  آنها ایده‌ هایمان را تحقیر می‌ کنند. مثلاً سوال می‌ کنند که چه می‌ کنیم بعد چیزی می‌ گویند مثل، “شاید بهتر باشه کارت رو عوض نکنی چون اینجا که هستی امنیت شغلی داری. سودت چطور؟ یا بازنشتگیت؟” این خیلی شایع است و گاهی تشخیص آن بسیار دشوار می باشد. با اینکه ممکن است به نظر برسد قصد نصیحت کردن ما را دارند اما در آخر فقط شک و تردید بیشتری در دلمان می‌ اندازند چون ممکن است اعمال ما ترس‌ ها و ناامنی‌ های خودشان را به یادشان بیاورد.

  منفی بودن این افراد گاهی ممکن است ضعیف یا قوی باشد اما در کمترین شدت منفی بودن هم باز این افراد موجب پایین کشیدن ما می‌ شوند. برای این آدمها بتوانند بر ما تأثیر منفی بگذارند لازم نیست حتماً به بدترین و دشمنانه‌ ترین حالت رفتار کنند.

  افراد مثبت,افراد منفی,افراد منفی گرا

  3- بگذاریم بروند

  فقط شروع کنیم. از هر روشی که می‌ توانیم استفاده کنیم. از آنها دوری کنیم. تلفن‌ هایشان را جواب ندهیم. برای دور ماندنمان عذرخواهی کنیم اما لازم نیست برایشان توضیح دهیم که چرا چنین رفتاری می‌ کنیم.

  لازم نیست هیچ توضیحی به آنها بدهیم مگر اینکه بخاطر اینکه بیش از حد به ما فشار می‌ آورند این کار را لازم بدانیم. این می‌ تواند به این علت باشد که در وضعیت فکری نیستند که نمی‌ توانند به چیزهایی که می‌ گویید گوش کنند و اگر بخواهیم کارمان را توضیح دهیم حالت دفاعی به خود می‌ گیرند.

  این کار را با احترام و عشق انجام دهیم. با دعا و محبت آنها را از زندگیمان بیرون کنیم. آماده باشیم که هر زمان توانستند آماده تغییر و مثبت‌ تر شدن باشند آنها را به زندگی‌ مان برگردانیم.

  افراد منفی نگر,انرژی منفی,اهداف بزرگ

  4- عذاب‌ وجدان نداشته باشیم

  باز هم باید بگوییم که ما ارزشش را داریم. باید بهترین دوست خودمان باشیم. اگر مسئولیت زندگیمان را نپذیریم، هیچکس اینکار را نمی‌ تواند بکند.

  با اینکه ممکن است فکر کنیم آنها را ترک کرده‌ ایم اما اینکار را نکرده‌ ایم. بین ترک کردن کسی و اینکه بگذاریم از زندگی‌ مان بیرون بروند فرق هست. اگر از نصیحت کردن و تشویق کردن آنها خسته شده‌ ایم و هیچ اتفاقی هم نیفتاده است، دیگر هیچ مقدار حرف از طرف ما بر فکر و رفتار آنها تأثیر نخواهد گذاشت.

  مجبور نیستیم. ممکن است بخاطر اینکه فکر می‌ کنیم محبوریم این افراد را در زندگی‌ مان نگه داریم. شاید از دوران راهنمایی بهترین دوستمان بوده باشد. شاید هم پسرخاله یا دخترخاله‌ مان است و احساس می‌ کنیم مجبوریم بخاطر خویشاوندی آنها را تحمل کنیم. علت آن هر چه که باشد، آدم‌ ها رشد می‌ کنند و هیچ اشکالی ندارد که روابط بین آنها تغییر کند.

  5- مثبت باشیم

  دور و اطرافمان را افراد مثبت پر نماییم. اینها کسانی هستند که از آمال و آرزوهای ما حمایت می‌ کنند. هرچقدر هم که ایده‌ ها و اهدافمان ترسناک، خطرناک و با نتیجه نامعلوم باشد، از آن دفاع می‌ کنند چون می‌ دانند که تا چه اندازه برای ما مهم است. اهدافی بزرگ دارند. ما تحسینشان می‌ کنیم چون زندگی فوق‌ العاده‌ ای دارند.

  منبع : پرورش افکار

 • کاربر جدید
  تعداد پست : 0
             
  سپاس شده  : 0

  سلام دوست عزیز آقای شریفی

  ممنون از مقاله خوبتون. من همیشه پیگیر مقالات خوب شما هستم

  برای شما آرزوی موفقیت می کنم

  گرشاسبی مدیر وب سایت همیار وب

 • کاربر جدید
  تعداد پست : 3
             
  سپاس شده  : 0
  عالی
 • کاربر جدید
  تعداد پست : 3
             
  سپاس شده  : 0
  عالی
 • کاربر جدید
  تعداد پست : 0
             
  سپاس شده  : 0

  بسیار عالی

  www.4rahonline.ir

  ویرایش شده توسط رضاخان در تاریخ ۲۵/۵/۱۳۹۷   ۱۵:۰۴
 • کاربر جدید
  تعداد پست : 0
             
  سپاس شده  : 0

  راه اندازی کسب و کار اینترنتی بسیار کار آسانی است بر خلاف تصورات عموم مردم جامعه راه اندازی یک وب سایت کار بسیار آسانی است و شما به راحتی می توانید با بازاریابی اینترنتی ، کسب و کار خود را گسترش دهید ولی قبل از انجام این پروسه ها، شما باید بتوانید یک طراحی وب سایت حرفه ای را برای خودتان رقم بزنید، به شما پیشنهاد می کنم که حتما با طراحی مدرن همراه باشید چون طراحی مدرن قصد دارد که شما را با انواع کسب درآمد اینترنتی در ایران آشنا کند.

  ویرایش شده توسط tarahimodern در تاریخ ۲۱/۶/۱۳۹۷   ۲۰:۴۹
 • کاربر جدید
  تعداد پست : 1
             
  سپاس شده  : 0
  سپاس از مطالب خوبتون
  آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز
 • کاربر جدید
  تعداد پست : 1
             
  سپاس شده  : 1

  بسیار با مورد افراد منفی موافقم

  لیزر موهای زائد

 • کاربر جدید
  تعداد پست : 0
             
  سپاس شده  : 0

  یکی از مهمترین کارهایی که میتونیم توی زندگیمون انجام بدیم این هست که افراد منفی نگر رو از زندگیمون بیرون کنیم. افراد منفی نگر باعث میشه تا تمام داشته هایی که داریم به نداشته تبدیل بشن. افراد منفی نگر خواهان این هستند که زندگی ما مثل اونها بشه و این بدترین نوع زندگی میتونه باشه.

  این مقاله ای که در سایت درج آگهی رایگان کافه نیاز ثبت شده میتونه به شما کمک کنه که بیشتر به نوع زندگی با افراد منفی نگر نگاه کنید.

  https://kafeniaz.com/blog/89

 • کاربر جدید
  تعداد پست : 1
             
  سپاس شده  : 0
  قطعا افراد منفی گرا را از زندگی‌ مان بیرون کنیم

 • کاربر جدید
  تعداد پست : 2
             
  سپاس شده  : 0
  دوست داشتن خودت و ساختن فرکانس ها آسانترین کار ممکن برای ساختن مثبت ها در زندگیه.
  https://limbicsa.ir/
 • شماره صفحه
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.

گروه مینو در شبکه های اجتماعی

تماس با ما

    آدرس : تهران - کیلومتر ۱۰ جاده مخصوص کرج - ساختمان مینو

    ۰۲۱۴۸۸۳۰

    info@minoogroup.com

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه صنعتی مینو می باشد © | طراحی وب سایت : شرکت بازارسازان