گروه صنعتی مینو


 • فواید آدامس جویدن در تقویت حافظه و آرامش

  تعداد بازدید : 1394 • کاربر جدید
             
  سپاس شده  : 148

  فواید آدامس جویدن در تقویت حافظه و آرامش

  آدامس جویدن میتواند منجر به رسیدن  به آرامش و تقویت حافظه شود، گرچه کوشش کنید تا با معده خالی آدامس نجوید. احتمالاً جویدن آدامس، با حرکات اغراق شده فک و دهان، رفتاری پسندیده نباشد، اما اگر بتوانید حرکات چهره تان را در زمان آدامس جویدن بازرسی کنید، می توانید بدن تان را از فواید بسیاری بهره مند کنید.

  حافظه تان مانند ساعت کار می کند
  اگر این روزها فراموشکار شده اید و نمیتوانید اطلاعات تازه را به ذهن بسپرید، سراغ آدامس جویدن بروید. محققان میگویند اینکار بر تپش قلب و جریان خونتان تاثیر می گذارد و به مغزتان توان بیشتری برای به خاطرسپردن و بازیابی اطلاعات می دهد. قبل از این، محققان میگویند با جویدن آدامس می توانید هوشیاری تان را افزایش دهید و بهتر روی کارهای تان تمرکز کنید.

  فواید آدامس جویدن در تقویت حافظه و آرامش


  آرام می شوید
  آدامس جویدن، راه خوبی برای کاهش پریشانی و آرام شدن هست. محققان می گویند اینکار، خستگی را کم میکند، سطح هورمون استرس را در بدن کاهش میدهد و از شما فردی آرام تر و صبورتر می سازد.

  وزن کم می کنید
  برای این که ترازوی منزل تان شماره کمتری را نشان دهد، آدامس فاقد شکر بجوید. این کار پیامی را شبیه به انچه که در زمان غذاخوردن در بدن تان رد و بدل میشود، به معده و مغزتان میرساند و نیازتان به خوردن هله هوله و میان وعده های پرکالری را کاهش می دهد.

  تهوع نمیگیرید
  اگر هرصبح، حالت تهوع دارید یا به ریفلاکس اسیدی مری دچار هستید، بعد از شستن دست و رویتان، آدامس بجوید.محققان می گویند اینکار در عرض 10دقیقه، حالت تهوعتان را از بین می برد و مری و معده تان را آرام تر می کند.قبل از این، به یقین پژوهشگران، آدامس دوست ها کمتر به سوءهاضمه دچار می شوند و هضم و دفع، برای بدنشان مشکل نمی شود.

  بی دندان نمیشوید
  حتی دندان پزشکان هم تایید می کنند که جویدن آدامس، گرچه آدامس های فاقد شکر، راه خوبی برای تندرست نگه داشتن دندان هاست. از نظر آن ها، آدامس جویدن آلودگی های بین و روی دندان ها را کمتر می کند و احتمال پوسیدگی مینای دندان را کاهش میدهد.

  ویرایش شده توسط بهار در تاریخ ۲۶/۱۰/۱۳۹۶   ۱۴:۰۷
 • شماره صفحه
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.

گروه مینو در شبکه های اجتماعی

تماس با ما

    آدرس : تهران - کیلومتر ۱۰ جاده مخصوص کرج - ساختمان مینو

    ۰۲۱۴۸۸۳۰

    info@minoogroup.com

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه صنعتی مینو می باشد © | طراحی وب سایت : شرکت بازارسازان