گروه صنعتی مینو

• ترتیلا بپز!!

تعداد بازدید : 327

• کاربر فعال
    تعداد پست : 629

سپاس شده  : 226

یه نون نرم با بافتی عالی و اسفنجی
    نان ترتیلا با مغز شکلات
    موادلازم :
    شیر 1 پیمانه
    آرد حدودا 4 پیمانه
    تخم مرغ 2 عدد
    کره یا مارگارین اب شده 5 ق غ
    شکر 5 ق غ
    مایه خمیر 2 و نیم ق چ
    نمک نصف ق چ
    شکلات صبحانه شوکوپارس مینو بمقدار لازم

طرز تهیه :
    نصف شیرو کمی حرارت میدیم تا ولرم بشه در حدی که انگشتو نسوزونه فقط نیش بزنه بعد یک قاشق چایخوری شکر و مایه خمیر رو بهش اضافه کرده و میذاریم تا پف کنه و در اصطلاح عمل بیاد (حدود 10 دقیقه)
    شکر ، بقیه شیر و کره رو با هم در ظرفی مخلوط میکنیم و روی حرارت میذاریم و هم میزنیم تا شکر حل بشه . بعد اجازه میدیم تا کمی خنک بشه و بعد تخم مرغها ( یکی از زرده ها رو برای رومال کنار میذاریم ) رو بهش اضافه میکنیم و مخلوط میکنیم .
    حالا توی یه ظرف مناسب ، آرد و نمک رو با هم الک میکنیم و وسطشو گود میکنیم و مخلوط مایه خمیر و مخلوط شیر و تخم مرغ رو وسط گودی میریزیم و کم کم مخلوط میکنیم تا یکدست بشه . البته ممکنه نصف لیوان ارد دیگه احتیاج داشته باشه. این مقدار اردو قاشق قاشق اضافه میکنیم . این خمیر کمی چسبناکه پس زیادتر ارد نریزین تا بعد نون سفت نشه .
    خمیرو به مدت 10 دقیقه خوب ورز میدیم‌ اگه دیدین چسبناکه ، موقع ورز دادن دستتون رو چرب کنین . بعد خمیرو توی ظرف چرب شده میذاریم و روشو سلفون میکشیم و جای گرم استراحت میدیم تا حجمش دو برابر بشه حدود 2 ساعت.
    بعد روی میز کار را کمی آرد میپاشیم و خمیر را کمی ورز میدیم و پفشو میگیریم و به شکل دلخواهمون در میاریم
    این نون رو ساده و بدون چیز دیگه ای هم میشه پخت . من خودم به دلخواه از شکلات صبحانه شوکوپارس مینو برای خوشمزه تر شدنش استفاده کردم . شما میتونین از مربا ، مارمالاد ، کشمش و گردو و یا هر چیز دیگه ای که مایلین استفاده کنین یا همونطور که گفتم ساده بپزین
    من خمیرو دو قسمت کردم و بشکل مستطیل به قطر یکسانت باز کردم بعد نوتلا رو وسط خمیر بصورت طولی گذاشتم و 2 دور رول کردم .دو طرف خمیرو جمع کردم و توی دو تا قالب لوف که کف قالب کاغذ روغنی بود گذاشتم
    بعد که خمیرو داخل قالب گذاشتیم با مخلوط زرده تخم مرغ ، روغن و زعفران ابکرده رومال میکنیم و کنجد میپاشیم و مجدد روش رو دستمال میندازیم و 30 دقیقه استراحت میدیم و در فر داغ180 درجه حدود 20 تا 30 دقیقه میپزیم تا کمی زیر نون تغییر رنگ پیدا کنه . چند دقیقه گریل رو روشن میکنیم تا روی نون هم طلایی بشه. نوش جان

نان ترتیلا با مغز شکلات 

• کاربر فعال
    تعداد پست : 629

سپاس شده  : 226
  • شماره صفحه
  • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.

گروه مینو در شبکه های اجتماعی

تماس با ما

آدرس : تهران - کیلومتر ۱۰ جاده مخصوص کرج - ساختمان مینو

۰۲۱۴۸۸۳۰

info@minoogroup.com

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه صنعتی مینو می باشد © | طراحی وب سایت : شرکت بازارسازان